Jarmark Dominikański już 6-7 sierpnia!

Jarmark Dominikański po raz 18. już zawita na Placu Bartosza Głowackiego 6-7 sierpnia!

Zapraszamy do udziału w XVIII Jarmarku Dominikańskim, na którym zagoszczą artyści, twórcy ludowi, rzeźbiarze, osoby parające się haftem, koronką i plecionkarstwem, malarstwem lub szeroko pojętą plastyką obrzędową. Na stoiskach zaprezentują się stowarzyszenia, grupy pielęgnujące tradycje ludowe, koła gospodyń wiejskich  oraz twórcy wszystkiego tego, co w swoim wachlarzu ma sztuka ludowa i folklor.
 
Podczas imprezy prowadzone będą warsztaty m.in. szycia ręcznego ściegiem ozdobnym, plecenia rogożynowego, koronki klockowej, strugania ptaszków, tworzenia wyrobów z wiór osikowych. Będzie można spróbować swoich sił w kowalstwie, toczeniu na kole garncarskim, tworzeniu ze słomy, bibuły, ceramiki. Nie zabraknie też szlifowania umiejętności tworzenia wycinanek łowickich, malunków na deseczkach czy szycia lalek.
 

Jak jarmark, to i muzyka. Na naszej scenie zaprezentują się m.in. Kapela Ludowa z Huty Komorowskiej, Zespół Lasowiacy, Siarkopolanie, Zespół Śpiewaczy "Malwa", "Perełki" z Żupawy. Gwiazdami tegorocznej edycji będą: wirtuoz gry na akordeonie Marcin Wyrostek (6 sierpnia) oraz gwiazdy tegorocznej Rawa Blues Festival: Kasia Skoczek & Joe Colombo oraz Shakin’ Dudi (7 sierpnia). Z okazji 18-tki naszego wydarzenia, w sobotę zapraszamy na potańcówkę, a w niedzielę na urodzinowy tort.

PSK