Sukcesy tancerzy tarnobrzeskiej szkoły "Samba"

Tancerze Tarnobrzeskiej Szkoły Tańca Samba w miniony weekend wzięli udział w Krajowych Mistrzostwach Polski IDO (International Dance Organization). Zawody odbyły się w miejscowości Zagnańsk i były Eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy. W dwudniowej rywalizacji wzięło udział blisko 600 zawodników z ponad 30 polskich klubów.

Tarnobrzescy tancerze walczyli o tytuły w kategoriach wiekowych: poniżej 7 lat, do 11 lat, 12-15 lat, powyżej 16 lat i powyżej 31 lat, w takich stylach tanecznych, jak: Salsa, Bachata, Merengue, Caribbean Show, Latin Show, Disco Fox, Salsa Shines.

Na co dzień Tancerze tarnobrzeskiej Samby zajmują się Tańcem Towarzyskim ale w tym roku postanowiliśmy spróbować swoich sił również w innych stylach i formach tanecznych. Od września obok treningów tańca towarzyskiego tancerze pracowali nad układami i choreografią, których przewodnim motywem (zgodnie z regulaminem zawodów) był mix tańców latynoamerykańskich i karaibskich.

Wyniki naszych tancerzy:

Michał Czachor i Ola Pęczak - 5 miejsce - konkurencja Salsa Par pow. 16 lat;
Michał Maj i Kinga Kowalczyk - Mistrzostwo Polski - Latin Show pow.16 lat;
Formacja 10 osobowa (10 dziewczyn + 1 chłopak) - Samby 1 - V-ce Mistrzostwo Polski;
Formacja Caribbean Show pow. 16 lat i 9 par z Samby 1 - Formacja - Mistrzostwo Polski - Couple Dance Formation pow. 16 lat.

Tańczące pary trenowane są przez Dorotę Chwałkę, Zbigniewa Wrzyszcza. Konsultantami są: Konrad i Joanna Dąbscy.

Więcej zdjęć z zawodów na stronie internetowej: www.stsamba.pl