Język Język

Blogi Blogi

«Powrót

Czy bycie zabawnym czyni cię atrakcyjnym?

Jaką cechę większość ludzi stawia na pierwszej dziesiątce listy wymagań dotyczących randki lub partnera? Humor! Każdy chce być z kimś, kto jest zabawny. Ale co robisz, jeśli NIE jesteś zabawny? Co jeśli nigdy nie czułeś się swobodnie, opowiadając dowcipy, dowcipne komentarze lub opowiadając zabawne historie?

Kiedyś miałem klienta z https://www.loveawake.com, który był poważną, poważną osobą. Jej życie ograniczało się do pracy w laboratorium prowadzącym badania medyczne i spędzania wolnego czasu z rodziną siostry. (I zastanawiała się, dlaczego nikogo nie poznała.) W końcu znalazła czas, aby zalogować się na stronach randkowych. Poprosiła mnie raz o przeczytanie jej odpowiedzi na potencjalną randkę. Facet był zabawny - ale jej e-mail do niego nie był - choć tego nie wiedziała. Starała się jak mogła, aby osiągnąć poziom zabawy, ale zamiast tego po prostu nie rozumiała - jak być zabawnym. Miała stracić datę, zanim to się stanie.

Moją sugestią dla niej - i dla każdej osoby w tej sytuacji, która nie czuje się komfortowo wymieniając linie uderzenia - było nawet nie iść tam. Poinformuj drugą osobę, jak bardzo cię rozśmiesza. Granie w „hetero” może dla ciebie lepiej. Sprytna, dowcipna osoba poczuje się wspaniale, że doceniasz jej podejście do życia… i daje ci czas na przemyślenie własnych mięśni humoru. Oto kilka sugestii, jak być zabawnym:

1. Zanurz się w komedii Oglądanie śmiesznych filmów i telewizji oraz przebywanie w towarzystwie ludzi, którzy mówią i robią komiczne rzeczy, rozgrzeje Cię. Zauważ, kto i co tak naprawdę cię łaskocze, i ćwicz opowiadanie znajomym historii, które słyszałeś, które kochałeś. Zwróć uwagę na układ historii. Pamiętaj, że większość z nich ma początek, środek i koniec… a jeśli pomieszasz tę sekwencję, ludzie mogą nie rozumieć sensu. Kiedy już to wszystko pochłaniasz, zacznij rozpoznawać pewne cechy humoru, które chcesz przyjąć.

2. Bądź miły Tak łatwo jest pozwolić humorowi prześlizgnąć się przez granice żartobliwego dokuczania ... i zmienić się w potępienie, nieodpowiednie komentarze lub sarkazm. Niech życzliwość ZAWSZE będzie na czele wszelkich twoich komentarzy. Jeśli ranisz czyjeś uczucia ... to nie jest śmieszne. I pamiętaj: ludzie od razu się z tym pogodzą, jeśli przepraszasz za to, co powiedziałeś.

3. Doprowadź swoje najlepsze ja Aby naprawdę być zabawnym, musisz czuć się na szczycie swojej gry. Zacznij od wizualizacji tego, jak chcesz, aby był dzień lub wieczór, wyobrażaj sobie ludzi, którzy się do ciebie uśmiechają i lubią cię. Chcesz być wypoczęty, zrelaksowany i czuć się dobrze ze sobą. Chcesz polubić sposób ubierania się, mieć włosy pracujące dla Ciebie, a buty wyglądać ostro. Po przyjeździe daj sobie czas na wygodę w swoim otoczeniu. To, czego nie chcesz robić, to wejść na imprezę, na której nie znasz ludzi, natychmiast stać się w centrum uwagi i zacząć opowiadać historie, które mają nadzieję, że są zabawne… zanim cię poznają.

4. Dbaj o świeżość materiału Jeśli od lat opowiadasz tę samą historię o tym, jak twój brat poszedł na swoją pierwszą randkę w niedopasowanych butach… nadszedł czas na wycofanie się z tego odcinka. Kiedy powtarzacie te same wydarzenia, w kółko, w ten sam sposób, używając tych samych słów… czegoś na pewno brakuje. Zwykle jest to energia i entuzjazm.

5. Słuchaj innych Jeśli nie czujesz się jeszcze wystarczająco pewny siebie, aby podzielić się czymś, co uważasz za zabawne, stań się bardzo dobrym słuchaczem dla innych. W końcu może ci się łatwo odegrać coś, co powiedzieli. Ale wszyscy kochają dobrą publiczność.

6. Spraw, aby światło było niewygodne Uspokoisz wszystkich, jeśli będziesz mógł śmiać się z rozlania kawy na koszuli, z przewrócenia parasola na wiatr lub potknięcia się o krok. Możesz użyć żenujących lub trudnych chwil dla humoru… a ludzie będą cię za to kochać.

7. Dostawa Nie spiesz się z historią. Zwolnij. Nie spiesz się i zatrzymaj się przed linią uderzenia. Pamiętaj, aby mówić wyraźnie i zwracać uwagę na wysokość i głośność. Jest całkowicie w porządku, jeśli uważasz, że ta historia jest zabawna i zacznij się śmiać podczas rozmowy. Ale niektórzy ludzie gubią się w opowiadaniu i stają się przesadzeni, przenikliwi lub zniekształceni. Ludzie nie mogą się śmiać, jeśli cię nie rozumieją. Jeśli twoja historia wybuchnie, przygotuj się na jej posiadanie od razu z komentarzem w stylu „Cóż… to poszło dobrze!” To twoja przepustka po wyjściu z więzienia.

Czas sprawdzić komedie i powiedzieć ludziom, co według ciebie było zabawne. Są szanse, że jeśli to cię rozśmieszy, rozśmieszy również innych. Zacznij dzielić się swoimi historiami z rodziną lub przyjaciółmi i sprawdź, czy uzyskasz pożądaną reakcję. Wtedy będziesz na najlepszej drodze do rozmowy w sytuacjach społecznych… i staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjny. Możesz to zrobić.

Poprzedni
Komentarze
Trackback URL:

Dodaj komentarz

[...] You’re so right Jeff, whenever death happens the best thing anyone can do for the person most affected is just be there. Be their friend. Be strong for them. You don’t have to say much. Even... [...] Czytaj więcej

Zamieszczone 03.07.20 18:39.

Góra